HISTŇRIC DEL CONCURS

QUINZENA
EDICIÓ


Millor Història AMIC-Ficcions 2023:

Grup Elna Mateu format per Elna Mateu Canal de l’INS Pere Fontdevila de Gironella.


Segona Millor Història AMIC-Ficcions 2023 (ex aequo):

Grup Closquetes format per Martina Codina Vilarrasa de l’Escola Pia de Caldes de Montbui.

Grup L.Farràs format per Laia Farràs i Coll de l’Escola Pia de Caldes de Montbui.


Premi professora més motivadora AMIC-Ficcions 2023:

Gemma Barrionuevo Sanz del Col·legi Canigó de Barcelona.


CATALUNYA


Premi Ciutat de Barcelona:

Grup puck format per per Miquel Cardona i Martos de l’Escola Joan Pelegrí de Barcelona.


Premis Territorials:

Barcelonès – Grup PINTOR format per Iker Pintor Ruiz del Col·legi Sant Josep Obrer de L'Hospitalet de Llobregat.

Baix Llobregat – Grup Jarg format per Joia Araguàs García de l’INS El Castell d’Esparreguera.

Catalunya Central – Grup Júlia Queralt i Rita format per Rita Guivernau Morcillo, Júlia Giró Brugué i Queralt Bonet Puig del Vedruna Escorial de Vic.

Penedès  Grup Berta Marina format per Marina Grimau Montserrat i Berta Raventós Romero de l’Escola Camp Joliu de l’Arboç.

Girona – Grup Júlia Pelegrí format per Júlia Pelegrí Mancebo de l’INS Vallvera de Salt.

Empordà – Grup evelynlg format per Evelyn Cristina López González de l’INS Cendrassos de Figueres.

Maresme – Grup Marcelins format per Maria Abril, David Recio i Aroa Serrano dels Salesians de Mataró.

Tarragona – Grup Bossanova format per Tania M. Martinas de l’INS Lluís Domènech i Montaner de Reus.

Terres de l’Ebre – Grup Yuraina & Júlia format per Yuraina Carbó Franch i Julia Bertomeu Ribeiro de l’INS de Deltebre.

Vallès Occidental – Grup thereareomelettes format per Aitor Salvador Resina de l’Escola Cingle de Terrassa. 

Vallès Oriental – Grup Noor format per Noor Aoulad Ben Taib Radi de l’Institut Escola Municipal de Treball de Granollers.

Lleida – Grup Marta Torres format per Marta Torres Ruiz de l’INS Canigó d'Almacelles.



Premi professor més motivador de Barcelona:

Xavier Carrera Massana de l’INS Dr. Puigvert de Barcelona.

Premi professora més motivadora de Girona:

Mònica Bruñol de l’INS Cendrassos de Figueres.

Premi professora més motivadora de Tarragona:

Txell Granados Salvado de l’Escola Camp Joliu de l’Arboç.

Premi professora més motivadora de Lleida:

Montse Carbí Capell de l’INS Canigó d’Almacelles.


 

ILLES BALEARS


Millor Història de les Illes Balears i Millor Història de Mallorca:

Grup Sílvia Rigo Marí format per Sílvia Rigo Marí de l’IES Mossèn Alcover de Manacor.


Millor Història de Menorca:

Grup Carabassonet II format per Enric Pérez Massanet de l’IES Maria Àngels Cardona de Ciutadella.


Millor Història d'Eivissa:

Grup koranato format per Korana Tomasevic del Col·legi Mestral d’Eivissa.


Segona Millor Història de Mallorca:

Grup Pau Oliver Espinosa format per Pau Oliver Espinosa de l’IES d’Inca.


Millor Història de Palma:

Grup violetanayara format per Nayara García Navarro i Violeta Almonacid Laborda de l’IES Son Cladera de Palma.


Segona Millor Història de Menorca (ex aequo):

Grup ACID format per Iris Portella Márquez de l’IES Biel Martí de Ferreries.

Grup Sincotró format per Gerard Pons Sucarrats i Jaume Benejam Gonyalons de l’IES
Maria Àngels Cardona de Ciutadella.


Segona Millor Història d'Eivissa:

Grup sp.0ke format per Eulalia Rita Prats Marí de l’IES Quartó de Portmany de Sant Antoni
de Portmany.


Professor més motivador de les Illes Balears i Mallorca:

Rafel Ramis Mandilego del Col·legi Sant Antoni Abat de Son Ferriol. 

Professora més motivadora de Menorca:

Gloria Marquès Herrera del CC Sant Francesc d’Assís de Ferreries.

Professora més motivadora d'Eivissa:

Cristina Barea de l’IES Quartó de Portmany de Sant Antoni de Portmany.


 

PAÍS VALENCIÀ


Millor Història del País Valencià i Millor Història d'Alacant:

Grup Miau format per Sofía Muran Trus de l’IES Victoria Kent d’Elx.


Millor Història de Castelló:

Grup JMA format per Joan Martorell Altabas de l’IES Leopoldo Querol de Vinaròs.


Millor Història de València:

Grup Alejandra format per Alejandra Ballester Lladosa del Col·legi Guadalaviar de València.



Segona Millor Història d'Alacant (ex aequo):

Grup Claudia Casasempere format per Claudia Casasempere Peidro de l’IES Pare Arques de Cocentaina.

Grup GuilleLoren format per Guillermo Lorenzo Tribaldos de l’IES Victoria Kent d’Elx.


Segona Millor Història de Castelló:

Grup Entesos format per Andrea Lluch Mulet i Néstor Lavernia Fresquet de l’IES Ramón Cid de Benicarló.


Segona Millor Història de València:

Grup BlancaTrueba format per Ruth Revert Pons de l’IES Francesc Ferrer i Guàrdia de València.



Professora més motivadora del País Valencià i València:

Maria Jesús Taberner Andrés del Col·legi Guadalaviar de València.

Professor més motivador d'Alacant:

Jesús Dídac Castaño López de l’IES Victoria Kent d’Elx.

Professor més motivador de Castelló:

Ricardo Nadal Martínez de l’Agora Lledó International School de Castelló de la Plana.



ARAGÓ


Millor Història d'Aragó:

Grup TELEPOD format per Miguel Moliner Millanes de l’IES Bajo Cinca de Fraga.


Segona Millor Història d’Aragó:

Grup Yinuo format per Yinuo Huang de l’IES Joaquín Torres de Mequinensa.


Professora més motivadora d'Aragó:

Esther Durán Lázaro de l’IES Matarraña de Vall-de-roures.

Segueix-nos:
Organitza:
Amb el suport de:

[Web creada per Duma Interactiva]